Насловна

Кикинда 1909 – Стари Град 0:3 (0:1)

Градски стадион Кикинда, 28.08.2021. Судије: главни – Нешић Мате, помоћници – Кантор Мирослав, Ковач Страхиња, четврти – Тановић Срђан. Делегат/контролор – Јанићевић Гојко. Стрелци: 0:1 Зекић (‘5), 0:2 Костић (’49), 0:3 Костић (’63).

Кикинда 1909: Савков, Бајат, Јарић, Молнар, Ћирић, Стевановић, Зељковић, Ђукић, Павловић, Костић, Крстић.

Стари Град: Влајић, Илић В, Глувић М, Торбица (Ћирић), Зељковић (Вујић), Родић, Илић М, Костић, Глувић Б (Плавшић), Бајовић, Зекић (Адамек).

Триво Илић је тактички успео да надмудри свог колегу, прослављеног бившег играча Црвене Звезде Ненада Ковачевића.Од првог минута смо кренули офанзивно и већ у 5. минуту долазимо у вођство када је лукави Зекић укравши једну лопту успео да надмудри голмана домаћина. Напад је најбоља одбрана и на тај начин смо одиграли до краја полувремена уз апсолутну предност поседа лопте. Друго полувреме настављамо истим темпом и већ у 4. минуту другог полувремена долазимо у вођство од 2:0. Бојан Глувић протура лопту између два играча домаћина, лопта долази до Зекића који центрира у шеснаестерац, лопта долази до Костића који је главом смешта у мрежу. Ни даље не посустајемо и већ у 63. минуту долазимо до 3:0. Костић продире по левој страни и ван линије 16 метара искоса шаље лопту у ближи угао. До краја утакмице играмо истим темпом и пред сам крај пропуштамо стопроцентну шансу за 4:0. Костић лопту узима на средини терена, лопту шаље између 2 играча домаћина, лопта долази до Адамека који обилази голмана и искоса не успева да погоди празан гол.

Све у свему данас је победио колектив, где су играчи играли срцем али и главом, апсолутно посвећени игри. Потпуно заслужена победа а треба истаћи и фер и коректну игру као и гостопримство домаћина.

1
2
3

Стари Град – Борац (Сакуле) 1:4 (1:3)

Стадион Стари Град, 21.08.2021. Српска лига Војводина, 2021-22 коло 02. Судије: главни – Петровић Растко, помоћници – Станојчев Ђорђе и Петровић Стефан, четврти – Зорић Драган. Делегат/контролор – Мићановић Момчило. Стрелац за Стари Град: Костић (‘7 пенал).

Стари Град: Влајић, Вујић, Глувић М, Зељковић, Торбица, Родић, Илић М, Костић, Глувић Б, Бајовић, Зекић. У другом полувремену су играли и Стојановић, Адамек, Бајић, Седлар и Кеџа.

Борац: Лекић, Максимовић, Шишков, Јуриша, Дашић, Јавор, Ахчин, Весић, Новчић, Терзић, Марковић.

најава утакмице 2. кола

У суботу 21.08.2021 се одиграва 2. коло Српске лиге Војводина за сезону 2021/22. Овог пута смо домаћини а у госте нам долази веома добра екипа Борац Сакуле. Утакмица почиње у 17:00 а цена улазница је 100 динара.

Јединство (Стара Пазова) – Стари Град 1:0 (0:0)

Српска лига Војводина, коло 01, 14.08.2021. Судије: главни – Тановић Срђан, помоћници – Ковач Страхиња, Вукановић Ненад, четврти – Репчек Иван. Делегат/контролор – Мишић Жика. Стрелац Маодуш (’53). Жути картони: Јединство: Бобар (’33), Бељић (’81) и Тошић (’90+3), Стари Град: Илић В (’52), Зељковић (’56) и Илић М (’77).

Јединство: Бонџић, Јоксовић, Цветојевић, Моравац, Јандрић (од ’70 Тошић), Пилиповић (од ’70 Николић), Маодуш, Бељић, Радосављевић (од ’73 Маринковић), Ђорђевић (од ’62 Цветојевић), Бобар.

Стари Град: Влајић, Симовић, Илић В, Глувић М, Зељковић (од ’58 Бајовић), Торбица (од ’55 Адамек), Родић (од ’67 Плавшић), Илић М, Костић, Глувић Б, Зекић (од ’58 Стојановић).

Утакмица у којој је бољи тим изгубио. Тренер Трива Илић је одлично припремио екипу и утакмица је кренула онако како смо и прижељкивали. У првом полувремену је постојао само један тим. Но, недостајали су голови а било је прилика за њих. У првом полувремену Костић је волејом погодио стативу а Зекић је два пута био у прилици да постигне гол.

Друго полувреме смо кренули без измена и истим темпом као и прво полувреме. Како то у фудбалу бива, кад не искористиш шансе противник те кажњава. У 53. минуту је досуђен прекршај на 18 метара и из слободног ударца примамо гол. Од тог тренутка домаћини су се тргли и успостављају теренску равнотежу. До краја утакмице имали смо још једну прилику за гол док је домаћим у 89 минуту имао такође прилику за гол. Све у свему играли смо добро али је приметан недостатак искуства.