Насловна

најава утакмице 22. кола

У суботу 16.04.2022 на свом терену играмо утакмицу 22. кола Српске лиге Војводина 2021/22. Утакмица почиње у 16:30.

1. мај (Рума) – Стари Град 1:0 (0:0)

Стадион 1. мај Рума 09.04.2022, Српска лига Војводина 2021/22 коло 21. Судије: главни – Самац Саша, помоћници – Живковић Лука и Малешевић Немања, четврти – Граховац Алекса. Делегат – Николић Зоран. Контролор – Вукелић Раде. Стрелац: Јовић Марко (’85). Жути картони: 1. мај – Јаћимовић Никола (’42) и Вучетић Немања (’61), Стари Град – Родић Дамјан (’81).

1.мај: Рамадани Кабир, Вучетић Немања, Јаћимовић Никола, Грбовић Стефан (од ’69 Доневски Никола), Максимовић Никола, Јовић Марко, Матијевић Стефан, Зјача Милош (од ’85 Петровић Марко), Савић Вукашин (од ’54 Николић Младен), Ђорђевић Милош, Џибрић Милош.

Стари Град: Кнежевић Иван, Родић Дамјан, Тасић Владимир (од ’79 Баланго Саша), Костић Лука, Седлар Огњен, Срнка Станислав (од ’57 Зиндовић Никола), Јевтић Дејан, Вујић Бојан, Торбица Милутин, Ракић Зоран, Леђанац Александар.

Утакмица од резултатско значаја за обе екипе. Прво полувреме је одиграно под изузетно лошим временским приликама – киша и олујни ветар који је дувао у правцу нашег гола а наш голман због ветра ниједну лопту није могао да испуца. Од прилика вреди истаћи за нас када је Срнка са шеснаестерца лопту шутнуо поред самог гола а за домаћине када су погодили стативу.

Друго полувреме је донело смиривање временских неприлика а самим тим и више организоване игре. Домаћин је кренуо офанзивније ка нашем голу и таман када се очекивало да ће се утакмица завршити без голова 5 минута пре крај домаћим постиже једини погодак.

најава утакмице 21. кола

У суботу 09.04.2022 се играју утакмице 21. кола Српске лиге Војводина 2021/22. Овог пута гостујемо у Руми а противник нам је екипа 1. мај. Утакмица почиње у 16:00.

срећан рођендан

Ове седмице два наша играча славе рођендане.

У четвртак 07.04. Бранко Бјелош пуни 27 година.

Бранко Бјелош

У петак 08.04. Дејан Јевтић пуни 30 година.

Дејан Јевтић

Клуб обојици играча жели срећан рођендан!

Стари Град – Омладинац (Нови Бановци) 2:2 (1:1)

Стадион Стари Град, 02.04.2022, Српска лига Војводина 2021/22, коло 20. Судије: главни – Јанковић Александар, помоћници – Зекоња Невен, Радосављевић Владимир, четврти – Зорић Драган. Делегат/контролор – Шовљански Александар. Стрелци: 1:0 Костић (‘4), 1:1 Лежаић (’28 – пенал), 2:1 Глувић (’69), 2:2 Лежаић (’75). Жути Картони: Стари Град: Родић Дамјан (’28), Леђанац Александар (’37), Глувић Миљан (’82), Омладинац: Гајић Бошко (’45), Савић Жељко (’50).

Стари Град Кнежевић Иван, Родић Дамјан, Костић Лука, Седлар Огњен, Срнка Станислав (од ’75 Баланго Саша), Зиндовић Никола (од ’61 Глувић Миљан), Јевтић Дејан, Вујић Бојан, Торбица Милутин, Ракић Зоран, Леђанац Александар.

Омладинац: Гуџулић Марко, Осман Филип (од ’87 Капур Милош), Радојчић Михајло, Бајић Дејан (од ’73 Мићић Лука), Мојсиловић Никола (од ’90 Мрђа Никола), Голубовић Марко, Савић Жељко, Тиодоровић Никола, Милојевић Стефан, Гајић Бошко, Лежаић Игор.

Данас смо одиграли утакмицу против веома квалитетног и фер и поштеног противника. Од првог минута смо показали жељу за резултатским успехом што је резултирало већ у 4. минуту. Срнка продире са леве стране и излази испред голмана и када се очекивао шут ка голу лопта му бежи и с њом одлази у страну, враћа је Торбици који упошљава Костића а Коле прецизним ударцем доноси велику радост екипи за 1:0 за домаћу екипу. Око 10. минута имамо стопроцентну шансу када по левој страни продире Зиндовић и мало јаче упућује паралелу на коју за делић секунде касни Седлар. Гости од овог тренутка враћају теренску равнотежу и у 28. минуту лопта погађа у руку Родића након чега судија оправдано показује на белу тачку. Сигурни извођач пенала је Лежаић за 1:1 што је и коначан резултат првог полувремена.

Друго полувреме такође доноси отворену игру оба тима. У 69. минуту смо видели најлепши моменат на утакмици. Након једне већ изгубљене лопте на боку Ракић одузима лопту противнику и упошљава Глувића који искоса са неких 25 метара нам доноси ново вођство за 2:1. У 75. минуту голман гостију испуцава лопту која прелеће наше играче а искусни Лежаић прелепим ударцем поставља коначних 2:2.