Бачка 1901 (Суботица) – Стари Град

Стадион крај сомборске капије Суботица, 05.06.2021. Српска лига Војводина – коло 38. Судије: главни – Белић Душан, помоћници – Дрндаревић Вања и Радишић Дејан, четврти – Пјевац Душан. Делегат/контролор – Алексић Владан. Стрелци: Бачка 1901: Глишовић (’20), Стари Град: Глувић М (‘4), Крајновић (’22), Јухик (’25, ’71 и ’79), Родић (’56), Матијашевић (’58) и Радић (’83 – једанаестерац). Жути картони: Бачка 1901: Мезеи (’86), Стари Град: -.

Бачка 1901: Јовановић О, Шојић, Ђуровић, Бједов, Симић (од ’75 Јовановић Д), Мезеи, Анђић (од ’75 Маленчић), Глишовић, Жижа, Кежман, Крмар (од ’46 Ћулибрк).

Стари Град: Влајић В, Глувић М, Стојановић (од ’58 Радић), Танасић, Зекић (од ’69 Бањац), Влајић Ж (од ’69 Ковачевић), Крајновић (од ’55 Матијашевић), Родић, Илић М (од ’69 Илић В), Глувић Б, Јухик.

Брзо смо се опоравили од шамара из претходног кола. Од првог минута чета тренера Милана Јелића је била једини тим који је постојао на терену. Течном игром и потпуним залагањем смо ставили до знања да смо дошли по 3 бода. Већ у 4. минуту након ударца Миљана Глувића са неких 20 метара водимо са 1:0. У 20. минуту домаћини након једне наше грешке на средини терена изједначавају резултат на 1:1. Већ након 2 минута игре, тј у 22. минуту поново водимо, 2:1, Зекић продире по десној страни и у петерац упућује оштру приземну лопти коју Крајновић рутински спроводу у мрежу. У 25. минуту водимо са 3:1, једну повратну лопту Јухик претвара у гол, његов првенац у овој сезони. На одмор се отишло са овим резултатом. У 56. минуту изводимо корнер, Родић главом закуцава лопту у мрежу за 4:1. Матијашевић 3 минута након што је ушао у игру левицом са неких 7 метара шаље лопту у мрежу за 5:1. Јухик у 71. минуту постиже још један гол за 6:1 а у 77. минуту са леве стране подбада лопту преко истрчалог голмана за његов хет трик а наших 7:1. У 83. минуту након фаула над Танасићем Марко Радић изводи пенал и претвара га у коначних 8:1 за Стари Град.

Овом је спуштена завеса на дебитантску и успешну сезону Старог Града у трећем рангу такмичења – Српска лига Војводина. Играчи су послати на заслужен одмор.