Бечеј 1918 – Стари Град 1:2 (0:1)

Српска лига Војводина 2021-22, коло 14. Градски стадион крај Тисе – Бечеј, 13.11.2021. Гледалаца: 150. Судије: главни – Репчек Иван, помоћници – Љубинковић Бранислав и Мијановић Стефан, четврти – Петровић Растко. Делегат/контролор: Суботић Урош. Стрелци: 0:1 Костић (’38), 1:1 Воргучин (’77), 1:2 Тасић (’78 пенал). Жути картони: Бечеј 1918 – Воргучин (’72) и Милин (’79); Стари Град – Седлар (’61), Костић (’63), Тасић (’79), Влајић (’80).

Бечеј 1918: Барјактаров, Милин, Јеленковић, Дражић (од ’29 Стојановић), Жеравица, Савановић, Мастило, Воргучин, Шормаз, Прерадов (од ’86 Бркић), Виновић.

Стари Град: Кнежевић, Ракић, Глувић М, Стојановић (од ’70 Зељковић), Тасић, Костић, Илић, Бајић, Глувић Б, Ћирић, Седлар (од ’88 Торбица).

На прелепом спортском објекту, о каквом тренутно можемо само да маштамо, и одлично припремљеном терену видели смо веома квалитетну првенствену утакмицу. Иако смо пред утакмицу били тотални аутсајдери, последњи против првопласираног, офанзивном и веома пожртвованом игром успели смо да изненадимо фаворизованог домаћина. Домаћин већ у раним минутима постиже гол али из очигледног офсајда па га судија поништава. Игра се већим делом одвијала између два шеснаестерца јер смо противника држали далеко од нашег гола. И када се очекивало да ће се на полувреме отићи без голова, стварамо акцију. Десном страном продире Бојан Глувић, упућује центаршут на другу стативу где је изврсном Костићу преостало само да се поклони и главом смести лопту у гол. Иако се очекивало да се у другом полувремену повучемо и бранимо стечену предност, друго полувреме је донело обострано офанзивну игру. Имали смо и пар шанси, контри 3 на 1, поништен гол Тасића (идентична ситуација као код поништеног гола домаћина), спорну ситуација кад је у шеснаестерцу оборен Костић, феноменалну одбрану Кнежевића који је ишчупао лопту испод пречке и избацио је у корнер. Домаћин креће на све или ништа, ствара обруч око нашег гола. Из једне од гужви домаћин изједначава и изазиву ерупцију одушевљења домаћин навијача. Но, та радост кратко траје јер већ минут након изједначења судија свира пенал за нас. Опет је у центру пажње био Бојан Глувић, продором десном страном улази у шеснаестерац где га обара играч домаћих. Сигуран извођач пенала је био Тасић, лопту шаље у једну а голмана у другу страну. Домаћин је до краја утакмице покушао да изједначи али узалуд. Ми смо до краја утакмице имали и једну веома лепу прилику да постигнемо још један гол. Када се подвуче црта на утакмицу може се рећи да је домаћин имао доста већи посед лопте али смо ми били конкретнији и имали више прилика за постизање голова. Момцима се мора честитати на томе што су срце оставили на терену, тако се игра за клуб. Ова екипа може и заслужује много више него што је тренутно освојила; треба само да више верују у себе.