Феникс 1995 (Стара Пазова) – Стари Град 3:0 (2:0)

Стадион Феникс арена Стара Пазова, 09.10.2021, 09. коло Српске лига Војводина 2021/22. Гледалаца: 50. Судије: главни – Рауковић Недељко, помоћници – Вукановић Ненад и Мијановић Стефан, четврти – Тешановић Горан. Делегат/контролор – Мићановић Момчило. Стрелци: 1:0 (’36 Девић), 2:0 (’45 Машић), 3:0 (’85 Зечевић). Жути картони: Феникс 1995 – Радишић (’62), Машић (’66), Стари Град – Зељковић (’28).

Феникс 1995: Пилиповић, Ћалић (од ’46 Шалипур), Булат, Радишић, Девић (од ’75 Лазић), Милаковић (од ’75 Милаковић), Зечевић, Машић, Поповић, Вујасин, Анђелковић.

Стари Град: Кнежевић, Глувић М, Стојановић (од ’83 Ћирић), Костић, Тасић, Зељковић (од ’60 Илић В), Родић, Илић М (од ’46 Ракић), Бајић, Седлар (од ’60 Торбица), Глувић Б.

На велелепном новоизграђеном стадиону и по веома лошем терену данас су се боље снашли домаћи играчи и славили заслужену победу. Игра је на моменте више личила на ватерполо него на фудбалску утакмицу. Но како нама тако и домаћинима. Од почетка смо успоставили теренску равнотежу али искуснија екипа домаћина на оваквом терену игра на први или на други додир и тако контролише лопту. У 36. минуту правимо непотребан фаул из ког након центаршута домаћин ударцем главом долази у вођство од 1:0. У задњем минуту првог полувремена још једна грешка за 2:0. У другом полувремену домаћин је у потпуности контролисао утакмицу и 5 минута пре краја повећава на 3:0. На слободњак са неких 30 метара искоса лопту захвата Зечевић и убацује у гол. Превисока али потпуно заслужена победа домаћина.