Кикинда 1909 – Стари Град 0:3 (0:1)

Градски стадион Кикинда, 28.08.2021. Судије: главни – Нешић Мате, помоћници – Кантор Мирослав, Ковач Страхиња, четврти – Тановић Срђан. Делегат/контролор – Јанићевић Гојко. Стрелци: 0:1 Зекић (‘5), 0:2 Костић (’49), 0:3 Костић (’63).

Кикинда 1909: Савков, Бајат, Јарић, Молнар, Ћирић, Стевановић, Зељковић, Ђукић, Павловић, Костић, Крстић.

Стари Град: Влајић, Илић В, Глувић М, Торбица (Ћирић), Зељковић (Вујић), Родић, Илић М, Костић, Глувић Б (Плавшић), Бајовић, Зекић (Адамек).

Триво Илић је тактички успео да надмудри свог колегу, прослављеног бившег играча Црвене Звезде Ненада Ковачевића.Од првог минута смо кренули офанзивно и већ у 5. минуту долазимо у вођство када је лукави Зекић укравши једну лопту успео да надмудри голмана домаћина. Напад је најбоља одбрана и на тај начин смо одиграли до краја полувремена уз апсолутну предност поседа лопте. Друго полувреме настављамо истим темпом и већ у 4. минуту другог полувремена долазимо у вођство од 2:0. Бојан Глувић протура лопту између два играча домаћина, лопта долази до Зекића који центрира у шеснаестерац, лопта долази до Костића који је главом смешта у мрежу. Ни даље не посустајемо и већ у 63. минуту долазимо до 3:0. Костић продире по левој страни и ван линије 16 метара искоса шаље лопту у ближи угао. До краја утакмице играмо истим темпом и пред сам крај пропуштамо стопроцентну шансу за 4:0. Костић лопту узима на средини терена, лопту шаље између 2 играча домаћина, лопта долази до Адамека који обилази голмана и искоса не успева да погоди празан гол.

Све у свему данас је победио колектив, где су играчи играли срцем али и главом, апсолутно посвећени игри. Потпуно заслужена победа а треба истаћи и фер и коректну игру као и гостопримство домаћина.