осврт на протеклу сезону

Спуштена је завеса у Српској лиги Војводина за сезону 2021/22. Првак је ОФК Вршац из Вршца који се сели у Прву лигу Србије а из лиге су испали Хајдук 1912 (Кула), Јединство (Стара Пазова), ОФК Стари Град (Бачка Паланка) и ОФК Кикинда 1909 (Кикинда) који се селе у Војвођанску фудбалску лигу.

табела Српске лиге Војводина 2021/22
домаћин/гост/укупно

Као домаћини смо, за разлику од претходне сезоне, били најнеуспешнији и освојили смо 20 бодова а као гости смо освојили 10 бодова. Са 3 клуба смо имали стопроцентни учинак, победе и код куће и на страни: ОФК Кикинда 1909 (Кикинда), Раднички 1912 (Сомбор) и ОФК Бечеј 1918 (Бечеј).

За нас је ова сезона била резултатски неуспешна јер смо након 2 године играња у Српској лиги Војводина испали у Војвођанску лигу Север. Разлога је доста: незавидна финансијска ситуација (велики успех да смо уопште изгурали сезону), болести и повреде играча, суспензија због црвених и жутих картона.

Са клупе су нас водили: коло 01-04 Илић Триво, коло 05-06 као помоћни тренер Нештицки Марко, коло 07-11 Јелић Милан, коло 12-30 Митровић Милан.

На утакмицама је наступало чак 35 играча. Највише наступа су имали Костић Лука и Торбица Милутин (по 29) а најбољи стрелац је Лука Костић са 15 датих голова. Највећу минутажу је остварио такође Лука Костић (2.505 минута на терену). У овој сезони смо имали веома младу екипу са просеком од 22 године по играчу.

За целу сезону смо имали 1 црвени картон, 73 жута картона (2,4 по утакмици) а дали смо само 37 голова (1,2 по утакмици). Остаје жал за недостатком спортске среће јер смо на великом број утакмица били бољи на терену а због неефикасности и неискуства смо на тим утакмицама губили.