Стари Град – Херцеговац (Гајдобра) 2:1 (0:0)

По идеалном времену Стари Град је данас одиграо генералку против четвртолигаша, комшијског Херцеговца члана Војвођанске лиге Север. Тренер Старог Града на утакмици није могао да рачуна на повређене играче капитена Влајића и бека Илића. Од почетка се могао наслутити развој утакмице. Домаћи играчи су спровели тоталну офанзиву гола гостију али су се гости определили на одбрану „паркирањем аутобуса“ испред гола. Прву шансу смо имали већ у другом минуту када је бек Глувић Бојан био за мало непрецизан. Следећу шансу је имао Крстић, па Матијашевић и тако унедоглед али лопта једноставно није хтела у гол. На полувреме се отишло непопуларним резултатом 0:0. Друго полувреме смо наставили истим темпом док су се гости мало отворили. Једну нашу грешку, повратну лопту грудима штопера према голману гости користе и претварају у вођство од 1:0. У тим тренуцима смо мало испољили нервозу у игри али смо то брзо пребродили и вратили се препознатљивој игри. Као плод једне од акција Матијашевић изједначава резултат на 1:1. Десетак минута касније из неуспешне офсајд замке луцидни Крајновић савладава голмана гостију за коначних 2:1 за Стари Град. Треба навести и једну колосалну шансу гостију, десетак минута пре краја, коју је теже било промашити него спровести у гол.

Наш тим је утакмицу почео у саставу: Влајић Вук – Глувић Бојан, Крстић, Радић, Бајић – Јухик, Познановић, Стојановић, Танасић – Зекић, Матијашевић. У другом полувремену су играли и: Глувић Миљан, Крајновић, Текић, Родић и Ковачевић.

У суботу 06.03.2021 настављамо битку за бодове када нам у госте долази екипа кулског Хајдука 1912.