Стари Град – Кикинда 2:1 (0:1)

Стадион Стари Град, субота 19.03.2022, српска лига Војводина 2021/22, коло 18. Гледалаца: 100. Судије: главни – Нешић Мате, помоћни – Ковач Страхиња и Николић Владимир, четврти – Репчек Иван, делегат: Дракуловић Новак, контролор: Милин Јовица. Стрелци: 0:1 Ивановић Дејан (’10), 1:1 Тасић Владимир (’66 пенал), Баланго Саша (’80). Жути картони: Стари Град: Костић Лука (’41), Баланго Саша (’70), Седлар Огњен (’86), Миланов Јован (’86), Кикинда: Степанчев Игор (’24), Терзин Никола (’58).

Стари Град: Кнежевић Иван, Миланов Јован, Баланго Саша (од ’89 Рибарски Станислав), Родић Јован, Тасић Владимир, Костић Лука, Седлар Огњен, Зиндовић Никола, Вујић Бојан, Торбица Милутин, Ракић Зоран.

Кикинда: Савков Далибор, Степанчев Игор, Терзин Никола, Божић Душан, Ћирић Борис (од ’46 Ђукић Небојша), Ивановић Дејан, Стевановић Љубомир (од ’68 Милошевић Вељко), Николић Алекса, Мастило Марко, Шаре Вук (од ’60 Молнар Виктор), Радовановић Душан.

У данашњу утакмицу наш шеф стручног штаба Милан Митровић је био на тешким мукама како саставити тим јер је екипи недостајало неколико играча због суспензије, болести и повреда. Били смо десетковани јер ни клупу нисмо успели попунити. Утакмица је била од великог резултатског значаја за обе екипе па је приказана и обострано отворена игра. Већ у 10. минуту шок за домаће навијаче, после неуспеле офсајд замке гости долазе у вођство. Већ 2 минута касније имамо велику шансу за резултатско поравнање али голман гостију брани шут Седлара са 5 метара. У даљем наставку игре првог полувремена показали смо растрзану игру без изгледних шанси за постизање гола. Прво полувреме припало је гостима како резултатски тако и игром. Свесни незавидне ситуације у другом полувремену смо кренули са много бољом игром, У 60. минуту играч гостију игра руком у свом шеснаестерцу и судија свира пенал за нас што сигурном егзекуцијом Тасић Владимир претвара у поравнање резултата 1:1. Таске је након овога имао и једну прилику када голман Савков брани његов шут полумаказицама. И даље имамо иницијативу и већ након 14 минута стижемо у толико очекивано вођство, након центаршута са десне стране Саша Баланго постиже гол, резултат 2:1 за нас. Гости до краја утакмице стварају пар добрих прилика али без постигнутог гола.