Старопаланчани додају гас

Недеља 01.11.2020. стадион „Испод млина“ Перлез

Судије: главни – Пјевац Душан, помоћници Зорић Душан и Малешевић Немања, четврти судија Самац Саша; делегат/контролор Цвјетићанин Душан.

Стрелци: Војводина 1928 – Малбашки (’55.), Стари Град – Стојановић (’28.), Тодоровић (’85.).

Жути картони: Војводина 1928 – Богдановић (’30.), Рудић (’31.), Малбашки (’61.), Стари Град – Глувић Б (’31.), Јухик (’75), Бузаџија (’90+2).

Војводина 1928: Магда, Миленковић, Банч, Богдановић, Рудић (од 46. Калајџија), Јефтић (од 80. Нинић), Кнежевић, Шушњар М, Малбашки, Шушњар А (од 28. Јешић), Џајски.

Стари Град: Бузаџија, Текић (од ’46 Глувић М), Јевић, Танасић, Стојановић (од ’81 Батиница), Влајић, Тодоровић, Илић, Глувић Б, Јухик, Крстић (од ’90 Радић).

По веома лепом времену за игру обе екипе су очекивале позитиван исход. Домаћин је у неколико задњих утакмица био у серији добрих резулатата па и против доста јаких екипа. Но, од почетка утакмице старипаланчани су загосподарили тереном и течном игром држали доминацију. Одбрану смо држали далеко од гола и противнику нисмо дали ни да приђе Бузаџији. Резултат такве игре је дошао у 28. минуту. Праву опсаду гола у истом нападу смо правим карамболом решили тек из трећег покушаја којим је млађани Небојша Стојановић рутински са ивице шеснаестерца послао лопту иза леђа домаћег голмана. Од тог тренутка  публика је почели дизати тензију а домаћи играчи су заиграли грубу игру коју је веома добар судија Пјевац одмах санкционисао са 2 брза жута картона. И поред тога иницијативу смо држали до краја полувремена и водили само са 1:0.

Почетак другог полувремена нам није пријао. Притисак публике и домаћих играча је утицао на нашу игру и подлегли смо том притиску. Већ након 10 минута у другом полувремену домаћин долази до изједначења. Центаршут се леве стране у виду лоба прелетео је наше играче а на другу стативу капитен Војводине волејем је шаље у мрежу и изазива салву одушевљења домаћина. Имали су домаћини иницијативу све до половине другог полувремена. Од тог тренутка успевамо да се повратимо и да поново загосподаримо тереном. Домаћин није знао шта их је снашло. Констатни напади старопаланчан по боковима били су нерешива енигма за домаћина. Заиста је чудо како нисмо успели да материјализујемо ове нападе. Када су сви очекивали крај из једног од ових напада лопта се одбија на неких 20-так метара од гола домаћина на коју натрчава наш стамени штопер Дамјан Тодоровић и оштрим ударцем „цепа“ мрежу домаћина и изазива ерупцију одушевљења како клупе гостију тако и малобројних навијача Старог Града. До краја сусрета зналачки смо држали лопту а наш искусни голман је због одуговлачења игре почашћен и жутим картоном. Но вредело је тога.

Веома битна победа која екипи Старог Града значи како бодовно тако и психолошки. Полако се враћамо на стару игру. Да ли ћемо успети да поновимо добру игру показаће већ наредно коло када опет гостујемо, овог пута екипи Првог маја из Руме.