Текстилац (Оџаци) – Стари Град 5:1 (2:1)

Стадион Текстилац Оџаци, среда 20.04.2022, Српска лига Војводина коло 23. Гледалаца 100. Судије: главни – Јанковић Александар, помоћници – Вујанов Здравко и Зекоња Невен, четврти – Белић Душан. Делегат/контролор: Обрадовић Милан. Стрелци: 1:0 Матић Срђан (‘6), 1:1 Костић Лука (‘9), 2:1 Вемић Михајло (’45+1), 3:1 Шавија Стефан (’53), 4:1 Шавија Стефан (’55), 5:1 Божичић Дарио (’69 пенал). Жути картон: Стари Град – Мађар Стеван (’68).

Текстилац: Браћ Бојан, Благојевић Божидар, Божичић Дарио, Станковић Дејан, Вуковић Урош (од ’56 Лишчевић Златко), Илић Владимир, Матић Срђан (од ’61 Владић Предраг), Јездовић Филип (од ’69 Сердар Марко), Клисура Марко, Вемић Михајло (од ’46 Шавија Стефан), Брборић Ђорђе (од ’61 Бачић Јован).

Стари Град: Мађар Стеван, Миланов Јован (од ’58 Стојановић Небојша), Родић Дамјан (од ’58 Срнка Станислав), Глувић Миљан, Тасић Владимир, Костић Лука (од ’58 Зиндовић Никола), Седлар Огњен, Јевтић Дејан, Вујић Бојан (од ’83 Бјелош Бранко), Торбица Милутин (од ’77 Баланго Саша), Леђанац Александар.

Неиграње искусних Кнежевића и Ракића веома се осетило у нашој игри. Играчи се још нису поштено ни ознојили а већ је у 6. минуту било 1:0 за домаћина. Само 3 минута касније наду да можемо нешто да учинимо донео нам је Костић прецизним ударцем за 1:1. Од тог тренутка тежиште игре пребацујемо на половину противника. Пред сам крај првог полувремена имамо колосалну шансу да поведемо али је Костић за мало био непрецизан. У надокнади првог полувремена након грубе грешке одбране примамо гол за 2:1 за домаћина.

На самом почетку другог полувремене блиц криг домаћина који у 2 минута постижу 2 гола и тиме су нам покопали било какву наду за повољан резултат. У 68. минуту голман Мађар прави прекршај за пенал што искусни Божичић претвара у коначних 5:1 за Текстилац. У другом полувремену смо имали и 2 веома повољне прилике за постизање гола.