Тројка за миран зимски сан

28.11.2020 стадион Стари Град

19.коло Српска лига Војводина

Стари Град – Бачка 1901 (Суботица) 3:0 (1:0)

Судије: главни – Меничанин Драгутин, помоћници – Батало Немања, Станојчев Ђорђе, четврти – Тодић Филип. Делегат – Перовић Предраг, контролор – Шовљански Александар.

Стрелци: Стари Град: Танасић у ’35, Влајић у ’64 и ’73.

Жути картони: Стари Град – Стојановић ’55, Глувић Б ’63, Крајновић ’82   ; Бачка 1901 – Бједов ’33, Лазић ’61, Вујошевић ’74, ’74.

Стари Град: Бузаџија, Текић, Јевић, Глувић М, Танасић, Стојановић (од ’81 Будисављевић), Влајић (од ’85 Бањац), Тодоровић, Радић (од ’85 Вујић), Глувић Б (од ’81 Новевски), Крстић (од ’70 Крајновић).

Бачка 1901: Пилиповић, Ђуровић, Бједов, Симић, Шљиванчанин, Вујошевић, Матијевић, Манојловић, Провчи (од ’85 Павловић), Храстовчак (од ’60 Шафрањ), Лазић.

екипа Старог Града пред почетак утакмице

По веома хладном времену домаћи тим Старог Града је дочекао најстарији клуб у Србији. Стари Град је у утакмицу ушао под баластом императива победе која би значила миран зимски сан док би за госте победа значила бег из опасне зоне. Под тим околностима гости су у првих 30 минута утакмице имали апсолутну теренску иницијативу али без правих прилика за постизање гола. Домаћи тим је одолевао том притиску и полако али сугурно успостављао своју игру. У 35. минуту као плод једне од брзих акција Стари Град долази до вођства од 1:0. Лопту упућену у шеснаестерац прима млађани Стојановић, гради лопту и петом је упућује пред гол која поново долази до њега коју потом враћа на ивицу шеснаестерца  на коју натрчава Танасић и левом ногом је шаље у небрањени део гола што домаћем тиму доноси велико растерећење у игри. Од тог тренутка Стари Град је потпуно загосподарио тереном и до краја првог полувремена има пар полушанси и једну погођену стативу. На одмор се отишло резултатом 1:0.

Друго полувреме доноси наставак притиска домаће екипе ка голу суботичке Бачке и већ након 18 минуте игре у другом полувремену водимо са 2:0. Хитар продор Крстића по левој страни  и близу гол аут линије ка петерцу упућује ниску оштру лопту ка Стојановићу који је маниром луцидног играча петом враћа ка капитену Влајићу који је такође левицом оштро шаље у леву страну гола гостију за велику радост домаћина. Само 9 минута касније из једне гужве Влајић поставља коначних 3:0. Минут касније играч гостију Вујошевић због приговора добија жути картон а како није престао да приговара одмах и други жути картон што аутоматски значи искључење. До краја утакмице видели смо отворену игру обе екипе са пар шанси али је резултат остао непромењен.

Након утакмице домаћи тим је јесењи део окончао у ресторану „Идила“ заједничком вечером организовану од стране играча и потом отишао на заслужену зимску паузу до почетка припрема за пролећни део првенства Српске лиге Војводина.