Вршац – Стари Град 2:0 (1:0)

Градски стадион Вршац 30.04.2022, Српска лига Војводина коло 25. Гледалаца 150. Судије: главни – Белић Душан, помоћници – Стојић Урош и Живковић Лука, четврти – Зорић Драган. Делегат: Јевтић Бојан. Контролор: Корајлија Милан. Стрелци: 1:0 Јовковић Вукашин (‘5 – пенал), 2:0 Главинић Ђорђе (90+1). Жути картони: Вршац – Делић Давид (’50), Стари Град – Миланов Јован (‘5) и Тасић Владимир (’42).

Вршац: Марковић Урош, Стојковић Дарко (од ’84 Бељин Данијел), Радисављевић Војин (од ’62 Османагић Амер), Јовковић Вукашин (од ’69 Крстић Андреј), Благојевић Владан, Лазевски Александар, Илић Филип, Николић Милош, Вујић Алекса (од ’46 Делић Давид), Пајевић Милош, Илић Милан (од ’46 Новаковић Слободан).

Стари Град: Кнежевић Иван, Миланов Јован (од ’69 Срнка Станислав), Родић Дамјан, Глувић Миљан, Тасић Владимир, Костић Лука, Седлар Огњен (од ’64 Стојановић Небојша), Торбица Милутин, Ракић Зоран, Леђанац Александар, Јевтић Дејан.

Утакмица у којој смо до 10 минута до краја били за нијансу бољи али недостатак спортске среће који нас прати од првог кола утицао је да утакмицу изгубимо. У 5. минуту након прекршаја Миланова судија показује на пенал који у погодак реализује играч домаћих Вукашин Јовковић за 1:0. Само неких 5 минута касније Миљан Глувић са неких 25 метара погађа пречку. Средином првог полувремена са отприлике исте позиције Дамјан Родић упућује оштар шут али најбољи појединац данашње утакмице голман домаћина Урош Марковић крајним напором је избацује у корнер.

И у другом полувремену настављамо истим темпом а вреди истаћи шут Зорана Ракића када је лопта отишла тик поред стативе и (центар)шут Владимира Тасића из мртвог угла. Десетак минута пре краја домаћин успоставља потпуну иницијативу и након наше грешке у одбрани у 91. минуту повећава предност на 2:0.

Све похвале нашим играчима за борбеност и за игру коју су данас пружили против најбоље екипе Српске лиге Војводина.

Вреди похвалити и домаћина на фер плеју као и за инфраструктуру коју тај клуб поседује. Овим путем ОФК Стари Град честита екипи ОФК Вршац улазак у Прву лигу Србије!